Меню Закрити

Музична інтервенція до 25-ліття відродження Острозької академії

16 травня 2019 року у Національному університеті «Острозька академія» (м. Острог, Рівненська обл.) відбулася презентація Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра.

У рамках заходу відбулася творча зустріч колективів двох найстаріших у своїй галузі закладів – першого в Україні вищого навчального закладу і першого музично-професійного. На честь святкування 25-ої річниці відродження Острозької академії в актовій залі відбувся Концерт студентів КМАМ ім. Р. М. Глієра, які представили унікальну мистецьку програму.

Слухачі мали можливість почути зразки української і світової музичної спадщини від епохи бароко й до сучасності у виконанні творчих колективів КМАМ ім. Р. М. Глієра – Камерного оркестру (художній керівник і диригент – Олександр Госачинський), Ансамблю струнних інструментів ім. Л. Шухмана (художній керівник – Михайло Волков), а також солістів-вокалістів та інструменталістів.

Серед родзинок програми – автентичне виконання шостого Бранденбурзького концерту Йогана Себастьяна Баха (солісти – Міла Куделіна, Олександр Юхимович (альт); партія клавесина – Анна Кільчицька), твір студентки коледжу Олени Немеш «Свято на Подолі» у власному виконанні (бандура), а також твори ректора КМАМ ім. Р. М. Глієра Олександра Злотника – «Все починається з любові», «Виноградна лоза», «Одеський Паганіні».

Старт творчої співпраці КМАМ ім. Р. М. Глієра і Національного університету «Острозька академія» – це надзвичайна подія в житті обох навчальних закладів, що дає початок новим цікавим проектам і спільним мистецьким традиціям та має високу місію – становлення української культури, популяризації національної культурної спадщини нашої держави та її інтеграції у світовий мистецький простір.

В рамках проведення заходу ректор Острозької академії Ігор Пасічник та ректор КМАМ ім. Р. М. Глієра Олександр Злотник підписали угоду про творчу співпрацю між закладами.

«Відчувалося, що публіка дуже емоційно реагувала. Я вперше в Острозькій академії і мене надзвичайно захоплює ініціативність ректора Ігоря Пасічника, який живе своїм університетом. Ми будемо постійно приїжджати сюди з концертними програмами, майстер-класами. У свою чергу, викладачі Острозької академії також викладатимуть певні дисципліни нашим студентам», — зауважив Олександр Злотник.

Захід пройшов за підтримки стратегічного партнера КМАМ ім. Р. М. Глієра – Культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» (засновниця й керівниця – Людмила Гарарук), що має на меті відродження європейських мистецьких традицій і спонукає до появи нових заради майбутнього України як європейської держави.