Меню Закрити

Міжнародний фестиваль Universitas Cantat

Шість років тому Камерний хор тоді ще Інституту музики ім. Р. Глієра брав участь у Міжнародному фестивалі Universitas Cantat 2013.

І в цьому році нам знову прийшло запрошення! Завжди приємно їхати туди, де чекають.

Про фестиваль:Фестиваль «Universitas Cantat» – це міжнародне свято хорового мистецтва. Від 1998 року об’єднує в Познані (спочатку щорічно, од 2003 року – кожні 2 роки) молодих людей з різних університетів – людей музично обдарованих, активних і відкритих для нових знайомств і для обміну культурним досвідом. Під час попередніх подій такого роду, публіка мала змогу побачити близько 100 хорів з 26 країн, в тому числі і з далеких куточків світу, таких як Мексика або Еквадор. Від початку існування заходу організацією займається Університет ім. Адама Міцкевича в Познані, Камерний Хор Університету ім. Адама Міцкевича та Асоціація друзів Камерного Хору Університету ім. Адама Міцкевича. Неоціненною є роль професора Кшиштофа Шідзіша – хормейстера, музиколог, фахівця з емісії голосу, логопеда, менеджера культури і з самого початку директора Universitas Cantat, а також д-р Йоанни Пех-Славецкой – гобоїста, хормейстера, логопеда і віце-директора фестивалю. Фестивальні концерти проходять в різних концертних залах Великопольщі, перш за все в Актовій Залі Університету ім. Адама Міцкевича, який славиться своєю чудовою акустикою. Хори готують, серед іншого, твори, які просувають вітчизняну музику різних країн. На закінчення фестивалю всі учасники разом виконують твір польського сучасного композитора. Зазвичай при цьому їх супроводжує симфонічний оркестр.  Крім участі в фестивалі, нам надійшла пропозиція виступити з сольним концертом на 6 Хоровому фестивалі в місті Каліш, Польща. Так само, нам треба було провести там майстер-клас – 6 травня – зі студентами факультету педагогіки і мистецтв Університету ім. А. Міцкевича.Концерт проходив в старовинному костелі (12 століття) – 5 травня.Були виконані твори польських, італійських, американських композиторів, а також обробки українських народних пісень.

В рамках основного фестивалю (Universitas Cantat 2019) був запланований сольний концерт в місті Мошина (Mosina) – 7 травня, і, власне, фестивальне виступ – 10 травня.Також брали участь хори з Польщі (Камерний і академічний хори університету ім. А. Міцкевича), два хори з США (університет Wesley, Іллінойс, і West Michigan), Туреччини, Угорщини, Німеччини, Білорусі.

Цього року Університет ім А. Міцкевича відзначає 100-річчя з дня заснування, тому формат Фестивалю відрізнявся від звичайного. Замість заключного концерту за участю всіх колективів, було організовано великий концерт Андреа Бочеллі на Познанському Стадіоні. Від 12 до 16 учасників з кожного хору були об’єднані в один великий хор і виступали разом із зірками і оркестром Музичного театру Познані.

ANDREA BOCELLI

MARIA ALEIDA

ILARIA DELLA BIDIA

ANDREA GRIMINELLI (флейта)

Звучали твори оперної класики і всесвітньо відомі хіти:

Final List May, 11 th 2019

FIRST HALF

 1. G.VERDI Va pensiero
 2. G.VERDI La donna è mobile
 3. G.VERDI Di quella pira
 4. J.HOFFENBACH La bambola
 5. U.GIORDANO Come un bel dì
 6. U.GIORDANO Vicino a te
 7. G.MONTI Czarda
 8. J.MASSENET O souverain
 9. G.PUCCINI O soave fanciulla
 10. G.VERDI Brindisi

SECOND HALF

 1. N.ROTA Amarcord
 2. F. SCHUBERT Ave Maria
 3. C.FRANK Panis Angelicus
 4. M.MALAVASI Ave Maria pietas
 5. E.MORRICONE American Themes
 6. J.RODRIGO Aranjuez
 7. A.LARA Granada
 8. L.ARMSTRONG What a wonderful world
 9. F.SARTORI If only
 10. VACCARINO Fall on me
 11. F.SARTORI Canto della terra

 

 1. D.FOSTER The prayer
 2. F.SARTORI Con te partirò
 3. G.PUCCINI Nessun dorma e Gran Finale

Познань

Мошина

Калиш