Меню Закрити

СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР

Віталій Протасов

Вперше оркестровий клас з‘явився ще у 1870-ті роки за ініціативи директора училища Людвіга Альбрехта. У 60-ті роки ХХ століття діяльність симфонічного оркестру набуває значення не тільки навчального, але й творчого концертного колективу.

З того часу оркестр очолювали Микола Гозулов, Ігор Шпіцберг,Михайло Мороз, Роман Кофман, Аллін Власенко, Михайло Пікульський та Артем Кузьменко. Нині оркестр очолює Віталій Протасов, диригент Академічного симфонічного оркеструНаціональної філармонії України.

У симфонічному оркестрі студенти здобувають професійні навички гри в оркестрі, вивчають та виконують у концертах твори композиторів різних стилів та епох, серед них – симфонії Л. Бетховена, П. Чайковського, А. Дворжака, Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, увертюри і симфонічні твори М. Лисенка, Є. Станковича.

Особливого значення набула спільна праця оркестру зі студентами-солістами під час підготовки великих інструментальних концертів композиторів від бароко до сучасності. Виступи кращих виконавців у супроводі симфонічного оркестру відбуваються на сцені Національної філармонії України під час творчих звітів КМАМ ім. Р. М. Глієра у рамках фестивалю «Шевченківський березень».

Яскравою сторінкою творчого життя оркестру у 2016 році стала співпраця з відомим диригентом Кирилом Карабицем, який відкрив для музичної громадськості твір Сергія Прокоф`єва – «Юнацька симфонія». Успішним результатом наполегливої роботи студентського колективу під керівництвом талановитого диригента стало перше виконання цієї унікальної знахідки у рамках фестивалю «Шевченківський березнь-2016» на концерті циклу «Видатні дати музичного календаря» – «Р. М. Глієр та його учні», який відбувся у концертному залі музею «Духовні скарби України» 20 березня 2016 року.