Меню Закрити

ДУХОВИЙ ОРКЕСТР

Володимир Сидорченко
Володимир Дума

Одним із засновників відділу духових інструментів музичного училища (1875–1876 рр.) був викладач Гайнотті, який розпочав викладання такого предмету як «совместная игра на духовых инструментах». Саме з того часу веде свій початок духовий оркестр Київського музичного училища.

У різні роки оркестром керували – Ф. Чабан, С. Харчук, І. Шпіцберг, А. Васильєв, Ю. Горлін, О. Баженов, В. Дума, М. Мороз.

Сьогодні оркестр очолює викладач-методист Володимир Сидорченко.

Завдяки професійній роботі викладачів та великій концертній діяльності колективу студенти набувають навички оркестрової гри, що дає можливість по закінченні КМАМ ім. Р. М. Глієра займати посаду артиста оркестру в провідних симфонічних і духових оркестрах України та за кордоном. На відділі у співпраці з викладачами-диригентами студенти отримують кваліфікацію диригента духового оркестру.

Крім навчальної  роботи,  оркестр має велику кількість концертних виступів: у звітних концертах  КМАМ ім. Р. М. Глієра і духового відділу, у спеціальних програмах оркестру, у фестивалі «Шевченківський березень», VII  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі

«Київська студентська весна 2012» (вища нагорода конкурсу – Гран-прі), міжнародних фестивалях-конкурсах естрадної пісні «Пісенний вернісаж» (2012–2013, проект Спілки естрадних діячів України).

Репертуар оркестру включає українську та європейську класику, а також оригінальні твори та перекладення сучасних авторів. Крім масштабних оркестрових творів, репертуар оркестру охоплює велику кількість п`єс, що виконуються солістами-вокалістами та інструменталістами у супроводі духового оркестру. Цікавою частиною репертуару є також кращі аранжування музичних п`єс, що створені студентами старших курсів відділу.

До 150-річного ювілею нашого закладу оркестр разом із автором, ректором інституту, народним артистом України Олександром Злотником підготував новий музичний проект – «Марш» і «Гімн» Глієрівців (у аранжуванні диригента оркестру В. Сидорченка).