Меню Закрити

ОРКЕСТР НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Юрій Тарнопольський
Ігор Савков

Історія створення та розвитку оркестру народних інструментів тісно пов`язана з діяльністю таких видатних музикантів – фундаторів педагогічної школи гри на народних інструментах як М. Квальярді, М. Геліс, В. Кабачок, О. Мартинсен, О. Магдик, Ю. Тарнопольський.

З 1935 по 1992 роки тривала плідна педагогічна діяльність талановитого музиканта, чуйного педагога Юрія Іларіоновича Тарнопольського, вихованці якого згодом прославили його диригентську школу, що сьогодні знана та шанована в Україні. Саме під його керівництвом оркестр став у 1957 р. лауреатом I Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах.

В різні роки оркестр народних інструментів     очолювали – Ю. Тарнопольський, А. Григоренко, А.  Білошицький, В. Слінченко, І. Ячменьов; з 1988 року керівником оркестру став викладач-методист Ігор Савков.

Сьогодні у великому та різноманітному за жанрами та стильовими спрямуваннями репертуарі оркестру – більше двохсот класичних та сучасних творів різних епох та стилів. Провідне місце у ньому належить українській музиці. Це твори Д. Бортнянського, Б. Лятошинського, Л. Ревуцького, О. Нижанківського, А. Білошицького, В. Зубицького, М. Скорика, О. Саранського, Симфонія невідомого автора. Концертний репертуар оркестру також складається з відомих симфоній, увертюр та інструментальних творів В. А. Моцарта, Л. Бетховена, Дж. Россіні, С. Рахманінова, Б. Бріттена, О. Холмінова, А. Шнітке, Д. Шостаковича. Більшість перекладів та аранжувань цих та інших п’єс для оркестру народних інструментів зроблено викладачем-методистом, керівником оркестру І. І Савковим.

Оркестр – постійний учасник творчих звітів КМАМ ім. Р. М. Глієра, відділу народних інструментів та концертів, які відбуваються у Колонному залі ім. М. В Лисенка, Національній опері ім. Т. Г. Шевченка, Великому та Малому залах НМАУ ім. П. І. Чайковського.