Меню Закрити

КАПЕЛЛА БАНДУРИСТІВ

Лідія Чмельова
Ірина Родіонова

Капела бандуристів КМАМ ім. Р. М. Глієра була заснована у 1976 році викладачем класу бандури Лідією Чмельовою. З 1986 по 2006 роки на чолі колективу були Ольга Туровська та Тетяна Крилова. Під керівництвом Ольги Туровської був записаний перший компакт-диск капели. У 2007 році продовжила роботу з капелою Леся Амбросова.

З 2015 року з колективом працює Ірина Родіонова, саме в цей час капела бандуристів здобула І премію на V Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича (м. Київ 2017 рік) та брала участь у міжнародних та всеукраїнських фестивалях. У тому ж році колектив вперше представляв українське мистецтво в програмі Дні України в Республіці Сербія.

Навчальною програмою капели бандуристів визначені різноманітні види виконавства – хорове виконання з інструментальним супроводом, інструментальна оркестрова гра, музичний супровід соліста.

У репертуарі капели – музичні твори різних епох та стилів, при цьому в програмах концертних виступів капели переважають твори українських авторів, українські народні пісні, що окреслюють національну специфіку виконавського жанру. Колектив – постійний учасник творчих проектів КМАМ ім. Р. М. Глієра, виступає на сценах Національної опери України, Національної філармонії України, Національного палацу мистецтв «Україна».