Меню Закрити

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

Історія становлення і розвитку навчального закладу тісно пов΄язана з історією вітчизняної музичної культури. Збереження та розвиток вітчизняних культурних традицій як основи інтеграції країни у світовий мистецький простір є одним із пріоритетних напрямків творчої діяльності КМАМ ім. Р. М. Глієра.

Невід`ємною складовою цього процесу є творча і культурно-освітня діяльність викладачів та студентів інституту. «Глієрівці» вважають своєю почесною місією відтворення, оновлення, розвиток вітчизняних мистецьких традицій, пошук нових підходів до їх осмислення й сприйняття.

Жіночий хор

Жіночий хор створений на базі диригентсько-хорового відділу у 1985 році. Засновником та незмінним художнім керівником Жіночого хору академії є заслужений діяч мистецтв України Галина Горбатенко – відома в Україні та в Європі диригент-хормейстер.

Камерний хор

Камерний хор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра було створено на відділі «Хорове диригування» у вересні 2000 року. Очолює Камерний хор його незмінний керівник та диригент, заслужений діяч мистецтв України Зоя Томсон у співдружності з  концертмейстером хору Анною Щегловською.

Симфонічний оркестр

Вперше оркестровий клас з‘явився ще у 1870-ті роки за ініціативи директора училища Людвіга Альбрехта. У 60-ті роки ХХ століття діяльність симфонічного оркестру набуває значення не тільки навчального, але й творчого концертного колективу.

Камерний оркестр

Камерний оркестр в училищі було організовано у післявоєнні роки Давідом Бертьє. У 60–70-ті роки колектив очолювали Л. Д. Костенко, В. М. Бєляков. Це був період активного розвитку камерного оркестру училища.

Ансамбль струнних інструментів

Ансамбль струнних інструментів КМАМ ім. Р. М. Глієра – це гордість і окраса навчального закладу. Він cтворений у 1984 році, а незмінним керівником з першого дня існування до дня його смерті у травні 2017 року був Леонід Шухман.

Оркестр народних інструментів

Творче життя Оркестру народних інструментів починається з 50-х років ХХ століття. За цей час оркестром керували професор Ю.Тарнопольський, лауреат Національного конкурсу, викладач-методист А.Григоренко, старший викладач А.Білошицький, старший викладач В.Слінченко. З 1988 року керівником оркестру є старший викладач Ігор Савков.

Капела бандуристів

Капела бандуристів створена наприкінці 70-х років викладачем класу бандури Лідією Чмельовою. З 1988 року капелою керували випускниці КМАМ ім. Р.М. Глієра лауреат національного конкурсу Ольга Туровська та хормейстер Тетяна Крилова; з 2000 р. керівником капели є лауреат міжнародних конкурсів Леся Амбросова, а з 2015 р .- Ірина Родіонова.

Духовий оркестр

Духовий оркестр засновано у 1875 році одночасно з відкриттям в КМАМ ім. Р.М. Глієра духового відділу. Серед тих, хто у різні роки керував оркестром, згадаємо Ф.Чабана, С.Харчука, І.Шпіцберга, А.Васильєва, Ю.Горліна, О.Баженова. Сьогодні на чолі оркестру – старший викладач Сидорченко Володимир Олександрович.

Біг-бенд

Біг-бенд коледжу КМАМ ім. Р.М. Глієра почав свою діяльність з 1983 року. В його репертуарі – джазова класика, оригінальні обробки народних пісень та власні твори викладачів відділу. Більшість аранжувань зроблено викладачем відділу Євгеном Дергуновим. У різні роки біг-бендом керували: Анатолій Шарфман (1983–1995), Георгій Стрілець-Стрілецький (1995–1997), заслужений діяч мистецтв України Олександр Шаповал (1998–2009).