Меню Закрити

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

Історія становлення і розвитку навчального закладу тісно пов΄язана з історією вітчизняної музичної культури. Збереження та розвиток вітчизняних культурних традицій як основи інтеграції країни у світовий мистецький простір є одним із пріоритетних напрямків творчої діяльності КМАМ ім. Р. М. Глієра.

Невід`ємною складовою цього процесу є творча і культурно-освітня діяльність викладачів та студентів інституту. «Глієрівці» вважають своєю почесною місією відтворення, оновлення, розвиток вітчизняних мистецьких традицій, пошук нових підходів до їх осмислення й сприйняття.

Жіночий хор

Жіночий хор створений на базі диригентсько-хорового відділу у 1985 році. Засновницею та незмінною художньою керівницею Жіночого хору академії є заслужена діячка мистецтв України Галина Горбатенко – відома в Україні та в Європі диригентка-хормейстерка.

Камерний хор

Камерний хор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра було створено на відділі «Хорове диригування» у вересні 2000 року. Очолює Камерний хор його незмінна керівниця та диригентка, заслужена діячка мистецтв України Зоя Томсон у співдружності з  концертмейстеркою хору Анною Щегловською.

Симфонічний оркестр

Вперше оркестровий клас з‘явився ще у 1870-ті роки за ініціативи директора училища Людвіга Альбрехта. У 60-ті роки ХХ століття діяльність симфонічного оркестру набуває значення не тільки навчального, але й творчого концертного колективу. Наразі художнім керівником та диригентом оркестру є Олександр Госачинський.

Камерний оркестр

Камерний оркестр в училищі було організовано у післявоєнні роки Давідом Бертьє. У 60–70-ті роки колектив очолювали Л. Д. Костенко, В. М. Бєляков. Це був період активного розвитку камерного оркестру училища. Наразі художнім керівником та диригентом є Олександр Госачинський.

Ансамбль струнних інструментів

Ансамбль струнних інструментів КМАМ ім. Р. М. Глієра – це гордість і окраса навчального закладу. Він cтворений у 1984 році, а незмінним керівником з першого дня існування до дня його смерті у травні 2017 року був Леонід Шухман. Нині колектив очолює учень Леоніда Шухмана Михайло Волков.

Оркестр народних інструментів

Творче життя Оркестру народних інструментів починається з 50-х років ХХ століття. За цей час оркестром керували професор Ю. Тарнопольський, лауреат Національного конкурсу, викладач-методист А. Григоренко, старший викладач А. Білошицький, старший викладач В. Слінченко. З 1988 року керівником оркестру є старший викладач Ігор Савков. Нині художнім керівником та диригентом оркестром є  заслужений діяч мистецтв України Володимир Марунич.

Капела бандуристів

Капела бандуристів створена наприкінці 70-х років викладачкою по класу бандури Лідією Чмельовою. З 1988 року капелою керували випускниці КМАМ ім. Р.М. Глієра лауреатка національного конкурсу Ольга Туровська та хормейстерка Тетяна Крилова; з 2000 р. керівницею капели була лауреатка міжнародних конкурсів Леся Амбросова, а з 2015 р. колектив очолює Ірина Родіонова.

Духовий оркестр

Духовий оркестр засновано у 1875 році одночасно з відкриттям в КМАМ ім. Р.М. Глієра духового відділу. Серед тих, хто у різні роки керував оркестром, згадаємо Ф. Чабана, С. Харчука, І. Шпіцберга, А. Васильєва, Ю. Горліна, О. Баженова. Сьогодні на чолі оркестру – старший викладач заслужений діяч мистецтв України Сидорченко Володимир Олександрович.

Біг-бенд

Біг-бенд коледжу КМАМ ім. Р.М. Глієра почав свою діяльність з 1983 року. В його репертуарі – джазова класика, оригінальні обробки народних пісень та власні твори викладачів відділу. Більшість аранжувань були зроблені викладачем відділу Євгеном Дергуновим. У різні роки біг-бендом керували: Анатолій Шарфман (1983–1995), Георгій Стрілець-Стрілецький (1995–1997), заслужений діяч мистецтв України Олександр Шаповал (1998–2009).

У 2009 році було сформовано два біг-бенди, які очолили випускники Академії: в коледжі тромбоніст Денис Єфременко, на кафедрі джазової музики – трубач Денніс Аду.