العربية简体中文繁體中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItaliano日本語PortuguêsРусскийEspañolУкраїнська
Меню Закрити

ПРЕДМЕТНА КОМІСІЯ: МУЗИЧНІ КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ

(зліва направо): Юферова Г. В. (завідуюча комісією), Войтенко О. С., Тучинська Т. І., Лазарєва В. І., Дума В. І.

Завідуюча комісією Ганна Юферова

В Україні в  другій  половині  1990-х років виникла необхідність виховання музикантів, які володіють сучасними технологіями створення музики та аранжування музичних творів. Це призвело до розробки і впровадження нових навчальних дисциплін для майбутніх музикантів. У 2002 році було створено предметну комісію «Музичні комп’ютерні технології». Серед викладачів комісії – аранжувальники, композитори і музикознавці: Олексій Войтенко, Володимир Дума, Вікторія Лазарєва, Тетяна Тучинська, Ганна Юферова. Викладачі розробили і запровадили в навчальний процес дисципліни  «Комп’ютерні   технології в студійній практиці», «Основи комп’ютерного аранжування», «Аранжувальні станції-синтезатори», «Практика аранжування» (Тетяна Тучинська), «Основи музичної інформатики», «Комп’ютерні технології в музичному мистецтві» (Ганна Юферова). У рамках цих предметів студенти набувають досвід створення аранжувань і композицій у різних стилях, партитур для різних складів ансамблів і оркестру, написання звукового супроводу до відеоряду, запису і обробки звуку. В процесі роботи студенти знайомляться з сучасними технологіями, які можуть бути корисними для музиканта- професіонала. Творчі проекти студентів академії, створені на заняттях, звучать на традиційних концертах з аранжувань і композицій, що проводяться двічі на рік.

Нові навчальні програми передбачають вивчення різних типів програмного забезпечення і музичних комп‘ютерних технологій, у тому числі нотних редакторів (Finale, Sibelius), програм-конструкторів та автоаранжувальників (Visual Arranger, FL Studio, Band-in- a-Box), віртуальних звукових студій (Steinberg Сubase, Nuendo), звукових редакторів (Adobe Audition); VST інструментів (Spectrasonics Omnisphere, Native Instruments Kontakt).

Зазначені дисципліни стали першими базовими для подальшого вивчення дисциплін музично-інформаційного спрямування, а також існуючих сучасних технік композиції. Викладачі приймають активну участь у практикумах, семінарах науково-практичних конференціях, як в Україні, так і за кордоном.