Меню Закрити

СПІВ

Першим викладачем співу, ансамблю та хорового класу був директор училища Р.Пфеніг. Серед викладачів того часу співи вели Л.Альбрехт, О.Лисенко-О’Коннор, К.Еверарді. Вісім років присвятив вихованцям сольного та хорового класів К. Брагін. Завдяки його намаганням у 1886 р. силами педагогів і учнів поставлена опера Ш.Гуно “Фауст”. Того ж року тут почала викладати М.Алексеєва-Юневич, котра виховала чимало прекрасних співачок, серед яких її улюблена учениця – корифей ук-раїнської музичної культури М.Литвиненко-Вольгемут. Вагомий вклад у розвиток відділу зробили такі видатні вокалісти-педагоги як М. Донець-Тессейр, Д.Євтушенко, М.Єгоричева.

Важливою сторінкою життя відділу стала педагогічна діяльність І.Г.Паливоди, який з 1987 по 2004 рік очолював вокальний відділ.

Він виховав цілу плеяду молодих співаків, нині добре знаних в Україні і за її межами.

Серед випускників відділу різних років визнані оперні і камерні виконавці – Д.Гнатюк, Д.Петриненко, В.Любимова, Р.Майборода, В.Буймістер, О.Д’яченко, В.Гришко, В.Лукьянець, Т.Штонда; зірки вітчизняної естради – Т.Повалій, І.Білик, А.Кравчук, К.Бужинська, Е.Власова, Тіна Кароль, В.Бондарчук.

Поряд з сольним виконавством студенти відділу засвоюють навички співу в оперному класі, хорі та в ансамблях академічного, фольклорного та джазового напрямів.

Після закінчення інституту випускники відділу запрошуються солістами до оперних та музично-драматичних театрів, концертних установ, працюють солістами джазових та вокально-інструментальних ансамблів та викладачами в різних навчальних закладах.

В період 2005-2010 років 96 студентів відділу отримали нагороди провідних національних та міжнародних конкурсів й фестивалів класичної, джазової та популярної музики.