Меню Закрити

НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ

Вперше народні інструменти прозвучали в 1924 р. на диригентсько-хоровому відділі, де навчали грі на балалайці та мандоліні викладачі Є.Бесп’ятов і А.Квальярді. В 1925 р. було оголошено перший набір до відділу народних інструментів, який остаточно сформувався лише у 1933 р. На ньому здійснювалась підготовка не лише виконавців, а й викладачів музичних шкіл.

У різні часи відділ очолювали такі відомі музиканти як М. Геліс, І. Журомський, А. Григоренко. Тут працювали А. Магдик, Ю. Тарнопольський, Є. Блінов, А. Омельченко, Я. Пухальський, С. Чапкій, В. Кабачок та інші видатні пе-дагоги й музиканти.

images41Понад 1600 музикантів отримали професійну освіту саме на народному відділі, серед них – 12 народних артистів України, 6 заслужених діячів мистецтв України, 21 заслужений артист України, 5 кандидатів мистецтвознавства, 7 заслужених працівників культури України, випускники відділу такі відомі музиканти, як М. Різоль, І. Журомський, С. Баштан, Т. Вольська, В. Бесфамільнов, О. Дубіна, К. Новицький, Н. Проценко, Н. Пономарчук, Р. Гриньків, В. Здоренко та багато інших.

Сьогодні по спеціальності «Народні інструменти» навчаються 70 студентів. Вони освоюють гру на акордеоні, бала-лайці, баяні, бандурі, гітарі, домрі, цим-балах. Художні колективи відділу – оркестр народних інструментів, капела бандуристів, фольклорні ансамблі постійно беруть участь в усіх творчих заходах училища.

Вихованці відділу у подальшому займають посади артистів оркестрів та ансамблів народних інструментів, очолюють дитячі колективи, працюють викладачами в середніх та вищих навчальних закладах.

Тільки за останні 5 років 47 вихованців відділу стали переможцями національних та міжнародних конкурсів.