Меню Закрити

Міжнародна науково-практична конференція «Молоді музикознавці»!

Для підвищення рівня підготовки своїх випускників керівництво та науково- викладацький склад факультету музичного мистецтва Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра у 1998 р. виступило з ініціативою проведення наукової конференції для талановитої молоді, котра тільки починає власний професійний шлях. Подібна наукова акція не має прецедентів не тільки в Україні, але й за її межами, адже її головна мета – об’єднати молодих музикознавців різних рівнів підготовки (студентів музичних училищ і консерваторій, аспірантів наукових кафедр консерваторій та музичних академій).

Починаючи з 1998 р. наукові зустрічі стали традицією, яка органічно увійшла в культурне життя України і відкрила нові перспективи розвитку творчого потенціалу як молодих, так і досвідчених науковців. За роки існування конференції в ній взяли участь більше двох тисяч науковців, статті приблизно половини із них вийшли друком у фаховій збірці «Київське музикознавство». На сьогодні інститутом надруковано 57 випусків фахового видання. Частина із них складається зі статей учасників щорічної конференції, інша є традиційною збіркою «Київське музикознавство. Культурологія та мистецтвознавство».

Серед питань, що обговорюються під час конференційних зустрічей та відбилися у наукових статтях – актуальні історичні проблеми розвитку вітчизняної і світової музики, теоретичні аспекти дослідження музичної культури, проблеми музичного виховання і виконавського мистецтва, питання інтеграції різних галузей українського музикознавства в сучасний європейський контекст та інше.

З 2006 року конференція набула статусу Міжнародної: в роботі конференції брали участь представники навчальних закладів Франції, Німеччини і Росії. Серед учасників конференцій за 20 років її існування були представники більше ніж 25 музичних закладів України.

Київська муніципальна академія музики ім. Р. М. Глієра бере участь у багатьох наукових міжнародних проектах. Одним із таких є серія Міжнародних симпозіумів, які проводилися як в Україні, так і у Німеччині: Міжнародний семінар «Музичний твір у часі та просторі» (Київ, 2008), Міжнародні симпозіуми «Музика між автономією та функціональністю» (Київ, 2009), «Діалог музичних культур: нові звучання, нові факти, новий погляд в німецько-українській перспективі» (Дюссельдорф, 2010), «Діалог музичних культур: антологія та методологія музикознавства в ХХ та ХХI ст. (Що? Як? Чому?)» (Дюссельдорф, 2012). Матеріали спільних наукових конференцій і симпозіумів увійшли до випусків міжнародних фахових збірок «Київське музикознавство.  Музикознавство у діалозі» («Kiewer Beiträge zur musikwissenschaft. Musikwissenschaft im dialog»).

ХIX Міжнародна науково-практична конференція «Молоді музикознавці». (Вимоги)

Шановні учасники ХIX Міжнародної науково-практичної конференції «Молоді музикознавці», яка відбувалася з 9 до 11 січня 2019 року в Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра!

0 comments

Завершилася ХІХ Міжнародна науково-практична конференція «Молоді музикознавці»!

З 9 до 11 січня 2019 року на базі Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра було проведено ХІХ Міжнародну науково-практичну конференцію «Молоді музикознавці»

0 comments

ХІХ Міжнародна науково- практична конференція «Молоді музикознавці»

З 9 по 11 січня 2019 року на базі Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра передбачається проведення ХІХ Міжнародної науково- практичної конференції «Молоді…

0 comments

ХVІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Молоді музикознавці»

Шановні учасники ХVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Молоді музикознавці», яка проводилась з 9 по 11 січня 2017 року в Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра.…

0 comments

ХVІІІ Міжнародна Науково-практична Конференція «Молоді Музикознавці»

З 9 по 11 січня 2017 року на базі Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра було проведено ХVІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Молоді музикознавці». У конференції взяли участь студенти, аспіранти, здобувачі…

0 comments

ХVІІІ Міжнародна Науково-практична Конференція «Молоді Музикознавці»

З 9 по 11 січня 2017 року Київський інститут музики ім. Р. М. Глієра проводить ХVІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Молоді музикознавці». У конференції братимуть участь…

0 comments