Меню Закрити

Київ готується здобути статус креативного міста музики ЮНЕСКО!

Серед підсумків цього тижня – надзвичайна новина:
Київ готується здобути статус креативного міста музики ЮНЕСКО!
Цей статус сприятиме визнанню українського музичного мистецтва на світовій арені, заохотить міжнародні інвестиції до культурних інституцій міста, а також дасть можливість широкої співпраці й обміну досвідом із понад 300-ма містами із 90 країн світу!
Пишаємося, що в ініціативній групі аж двоє глієрівців – ректор КМАМ ім. Р.М. Глієра Oleksandr Zlotnyk та президентка Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовиця Iryna Polstiankina.
🌍 Київ, столиця України, розпочинає свій шлях до здобуття статусу креативного міста в рамках Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Ініціатива реалізується Постійною комісією Київської міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій та за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Це важливий крок для визнання унікального культурного і творчого потенціалу нашого міста на міжнародній арені.
🏛️ Місце зустрічі та обговорення
Захід відбувся у престижному та історичному приміщенні Київського національного академічного театру оперети, що підкреслює важливість та культурну значущість ініціативи.
🌍 Що таке Мережа креативних міст ЮНЕСКО?
Заснована у 2004 році, мережа сприяє міжнародній співпраці між містами, які інвестують у креативність як ключ до сталого розвитку та соціальної включеності. Вона об’єднує понад 300 міст із 90 країн світу в семи креативних напрямках.
🇺🇦 Україна в Мережі ЮНЕСКО
До Мережі креативних міст ЮНЕСКО вже входять Львів та Одеса в галузі літератури (з 2015 і 2019 років відповідно) та Харків у галузі музики (з 2021 року). Це приклади успішної інтеграції українських міст у світову культурну спільноту.
🎨 Переваги для міста та країни
Статус креативного міста ЮНЕСКО відкриває широкі можливості для Києва – від міжнародного визнання та промоції культурних досягнень до підвищення іміджу міста як центру творчості та інновацій. Для України це ще одна можливість демонструвати свою культурну та творчу унікальність на світовій арені.
📝 Вибір напрямку та подання заявки
При виборі напрямку для входження до Мережі креативних міст важливо зосередитись на стратегічному розвитку відповідної креативної індустрії у місті. Процес подання включає підготовку детальної заявки, мотиваційного листа від міського голови, а також підтримку від професійних спільнот.
✅ Міжнародне визнання та співпраця
Отримання статусу креативного міста ЮНЕСКО відкриває двері для міжнародної співпраці, обміну кращими практиками та участі у глобальних культурних проектах.
🔍 Детальніше про ініціативу, процес подання та переваги членства у Мережі креативних міст можна знайти на сайті https://en.unesco.org/creative-cities/.
📆 Ми віримо в творчий потенціал Києва та чекаємо на його блискуче майбутнє у родині креативних міст ЮНЕСКО!